Pjesė / teilen:

Facebook


Kontakt / contact     Hauptseite / page          principale / pagina principal / home     zurück          / retour / indietro / atrįs / back

Fletėpalosje: Shėrimi i kancerit me bikarbonat sode + melasė / shurup panje nė 10-12 ditė - 90% - 1 faqe
Kanceri, natriumi dhe pH bazik nga pH7 - Sode e pjekjes sė recetave - oksigjeni - grupimi i gjakut - 10% negativ - Rekomandime tė pėrgjithshme pėr parandalimin e pH-sė ndėrmjet pH6 dhe pH7
nga Michael Palomino (tetor 2017 / mars 2018) - Kanceret zhduken! - Kusht paraprak: JO kimioterapi!

Pėrkthimi me google translate etc.
Michael Palomino, portret  sode  skema e vlerės sė pH  njė lėng sheqeri, p.sh. algarrobina  Njė filxhan sode buke me njė shurup sheqeri, njė ilaē i thjeshtė, efikas dhe nė tė njėjtėn kohė i ėmbėl
Michael Palomino, portret - sode - skema e vlerės sė pH - njė lėng sheqeri, p.sh. algarrobina - Njė filxhan sode buke me njė shurup sheqeri, njė ilaē i thjeshtė, efikas dhe nė tė njėjtėn kohė i ėmbėl

Pas 2 vjet pėrvojė tė shėrimit me Natron qė nga shtatori 2015, mund tė thuhet:

Kanceri, natriumi dhe pH bazė pH nga pH7: Kanceri ndodh kur pH ėshtė shumė acid, kjo do tė thotė mė poshtė pH6. Kancer shėron me bikarbonat natriumi dhe melasė sheqeri, ose me shurup brenda 10 deri nė 12 ditė. Sheqeri hap qelizat e kancerit, sepse qelizat e kancerit dėshirojnė sheqerin. Nė tė njėjtėn kohė bikarbonat natriumi vjen dhe shkatėrron qelizat e kancerit sepse trupi bėhet gjithnjė e mė shumė bazė deri nė pH7 dhe nė njė qelizė themelore tė kancerit tė trupit nuk mund tė jetojė. Ēdo 3 ditė, pH rritet me njė pikė. Ju mund tė shkoni deri nė pH8 dhe kanceri zhduket - ēdo kancer shkon larg.

Receta: Shtoni 1 lugė ēaji sode nė njė gotė ujė dhe shtoni melasė sheqeri / shurup panje / algarrobina - merrni atė nė stomak bosh dhe nė mbrėmje 2 orė pas vaktit tė fundit. Shkalla e shėrimit ėshtė 90%. Vlera e pH nė trup rritet (matet soberly nė mėngjes nė urinė). Nė fund, pH7 tejkalohet dhe trupi bėhet bazė deri nė pH8. Nė njė trup themelor kanceri nuk mund tė mbijetojė. Qelizat e kancerit janė rikthyer nė qeliza normale, tumoret rrėnohen dhe zhduken. Metastazat kėshtu zhduken. Ky produkt aktualisht nuk ėshtė i disponueshėm. Kanceri zhduket plotėsisht, niveli i shėrimit ėshtė 90%. Ju duhet tė matni soberly vlerėn e pH nė urinė ēdo 2 ditė - strips test janė nė dispozicion nė ēdo farmaci. Efektet anėsore: njė diarre e vogėl nė fillim. Nė fund, dhimbja e kokės mund tė ndodhė, por jo gjithmonė.

Sode pjekje: nė vend tė sode ju mund tė merrni edhe sode buke, sepse pėrbėrės kryesor i sode buke ėshtė sode.

Oksigjeni: Kur pH rritet me 1 pikė, oksigjeni nė gjak rritet dhjetėfish. Oksigjeni nė gjak neutralizon ndotėsit dhe toksinat nė trup nė mėnyrė qė organet e bllokuara dhe tė bllokuara (mėlēia, veshkat, etj), gjėndrat (p.sh. tiroide) dhe nervat (aktiviteti i trurit) funksionojnė normalisht pėrsėri.

Grupi i gjakut tė ushqyerit: Nė tė njėjtėn kohė, ushqimi i grupit tė gjakut tė Dr. D'Adamo duhet tė futet, kėshtu qė pH nė trup nuk shkon kurrė nėn pH6. Nė jetėn normale pH duhet tė jetė midis pH6 dhe pH7, kėshtu qė acidi urik tė zhduket mirė. Njė pH e lartė (p.sh. pH8) mund tė normalizohet me perime tė papėrpunuara (perime tė avulluara, komposto shtėpi mollė pa sheqer, me oriz kokėrr pa kripė).

JO KEMOTERAPI: Parakusht pėr njė shėrim tė shpejtė tė djepės me sode ėshtė: ju NUK duhet tė bėni kimioterapi. Sepse kimioterapia shkatėrron tė gjithė organizmit. Njė kancer soda kurė pas kimioterapi zgjat disa muaj. Sode me shurup melasė / panje ėshtė aplikuar mė pas nė muaj njė herė, tė mbajtur pėr 3 ditė pH8. Pėr pjesėn tjetėr tė muajit, ushqimi i grupit tė gjakut do tė respektohet, mbase i mbėshtetur nga marrja e vajit tė kokosit dhe kernelit tė kajsave tė hidhura. Ndoshta disa organe gjithashtu kanė nevojė pėr njė trajtim tė veēantė me mjekėsinė natyrore.

10% negative: metoda e shėrimit me bikarbonat natriumi + melasė sheqeri ose shurup panje etj ėshtė metoda mė e lirė. Por 10% e njerėzve nuk reagojnė ndaj bikarbonatit tė natriumit, ose ka reaksione negative tė tilla si dhimbje koke ose dhimbje koke tė rėnda. Kėta njerėz mund ta kuruar kancerin e tyre me mjete tė tjera natyrore: marr kernel kajsi i hidhur (20 ēdo ditė, vret qelizat e kancerit), ose kurė me vaj kanabis (mjek i veēantė), ose me ushqyerit e grupit tė gjakut nga Dr. D'Adamo (vlera e pH ėshtė ngadalė nė rritje). Nėse keni kancer dhe keni njė mbipeshė nė tė njėjtėn kohė, noni gjithashtu mund tė shėrojė kancerin e saj (ky ėshtė njė ekstrakt frutash nga tropikėt, shijet e djathit) qė redukton mbipeshėn dhe oreksin nė tė njėjtėn kohė.

Kėshilla tė pėrgjithshme ushqyese pėr parandalimin e njė vlere pH mes pH6 dhe pH7
-- Gjithmonė tė jetoni sipas tė ushqyerit nė grupin e gjakut (nė gjendje tė shėndetshme dieta mund tė pėrmbajė ushqim negativ prej 20%)
-- Ajo duhet tė jetė e gjithė kokėrr (bukė e tėrė kokėrr, oriz kokėrr)
-- Gjithmonė bėj mirė: 20 deri nė 30 herė (sepse tretja dhe futja e vitaminave dhe mineraleve fillon me pėshtymėn)
-- Vaj ulliri mban nyje dhe qarkullim: nė sallatė, dhe kur gjellė ėshtė shėrbyer: mbi perime, oriz, steamed patate, nė salcat, nė supave
-- Xhenxheli redukton inflamacionin e brendshėm, dhimbjen e muskujve, ushqen trurin, forcon sistemin imunitar nė dimėr
-- Hani mish mė sė shumti dy herė nė javė dhe peshqit gjithashtu dy herė nė javė
-- Pini 1 deri nė 2 litra ujė tė pastėr nė ditė, sepse uji pėrmban oksigjen (variacionet: me limon, ujė limoni, kamomil, karamele mente)
-- Gjithmonė gatuani ushqimin nė avull tė njė pak ujė, mos e skuquni ushqimin nė vaj
-- Mos pėrdorni shumė kripė dhe pėrdorni mjaltin nė vend tė sheqerit tė rafinuar (sheqeri i rafinuar dobėson sistemin imunitar)
-- Hani ushqime tė lehta gjatė verės, hani ushqim tė fortė nė dimėr (patate dhe misėr pėr mė shumė energji nė dimėr)
-- JO bukė tė bardhė, pa oriz tė bardhė (sepse trupi mendon se ka ngrėnė diēka, por mungojnė mineralet, tė cilat ai pastaj merr nga eshtrat)
-- JO tins (nuk ka vitamina, nuk ka minerale)
-- NO Lemonades (pėrmbajnė acid limoni, ėshtė korrozive, shkatėrron trupin)
-- JO ushqim me acid limoni (ėshtė korrozive, shkatėrron trupin)
-- MOS hani ushqim tė skuqur (vaj i skuqur ėshtė njė pagesė e rėnduar pėr trupin e plotė)
-- MOS hani ushqim shumė tė mprehtė (shkatėrron traktin gastrointestinal)
-- MOS hani ushqim tė fortė nė verė (patate, misėr), pėrndryshe ajo do tė bėhet mbipeshė.

Pra: Kanceri mund tė kurė vetė njeriun - mos u bėni merak - dhe mos shkoni kurrė nė spital ose nė njė mjek pėr pilula!


^